Więcej
niż możesz zobaczyć

 

Spółka Spedimex zdobyła I miejsce i prestiżowy tytuł „Lidera 2016” w konkursie technologicznym organizowanym przez Gazetę Bankową. Firma zdobyła najwyższą pozycję w kategorii "transport i logistyka" za projekt opracowania i wdrożenia urządzeń mobilnych do sieci dystrybucji operatora.

Uroczysta gala, podczas której wręczone zostały statuetki odbyła się 5 kwietnia 2017 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. „Gazeta Bankowa” wyłoniła laureatów konkursów technologicznych w XV już edycji Lider 2016 oraz X edycji konkursu Hit Roku 2017, nagradzając najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania IT wdrożone w 2016 r. w firmach i instytucjach najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki.

Zwycięski projekt związany jest w wdrożeniem urządzeń mobilnych do obsługi przesyłek drobnicowych. Urządzenia wraz z opracowaną od podstaw, wspierającą je aplikacją umożliwiają śledzenie przesyłek w czasie rzeczywistym, a także rejestrację wszelkiego rodzaju zdarzeń podczas trasy pokonywanej przez każdą paczkę. Tym samym pozwalają na bardziej wydajną pracę, dostarczają informacji zarządczej, jak również umożliwiają szybszy przepływ danych do klienta.
Wdrożenie było związane z wykonaniem zadań w trzech głównych obszarach: wyborze urządzeń i dostosowaniu ich ściśle do potrzeb firmy, stworzeniu aplikacji do obsługi dostaw, umożliwiającej śledzenie przesyłek online wraz z ich geolokalizacją, a także integracji z systemami zarządczymi Spedimex. 

 

 

Nagrodę w imieniu spółki Spedimex, odebrał Sławomir Lewandowski, Dyrektor ds. Dystrybucji.

- Dzisiejszy logistyka nie może istnieć bez technologii, a postępująca cyfryzacja przeobraża procesy związane z dystrybucją towarów. Szybkość dostarczenia produktu do klienta, ale także i informacji, wyznaczają kierunek przyszłych zmian powiedział Sławomir Lewandowski, Dyrektor ds. Dystrybucji w Spedimex - Rozwój technologicznych aspektów naszej działalności jest jednym z głównych filarów strategii firmy. Tym bardziej cieszymy się, że jury konkursu wyróżniło nas za wdrożenie tak istotnego dla nas projektu.

Celem Konkursu jest wyłonienie oraz promowanie tych firm i instytucji, które wyróżniają się na polskim rynku szczególnymi osiągnięciami w obszarze nowoczesnych i innowacyjnych technologii. Konkurs ma również na celu pokazanie istotniej roli wdrażanych technologii w funkcjonowaniu przedsiębiorstw w ich otoczeniu wewnętrznym, jak również wpływu na korzyści biznesowe. Nagroda promuje najbardziej nowatorskie wdrożenia rozwiązań informatycznych przeprowadzone w polskich firmach.

Zwycięzcy otrzymali statuetki w konkursach: Lider 2016 – dla firm wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami w obszarze nowoczesnych i innowacyjnych technologii oraz Hit Roku 2017 – za przełomowy produkt, usługę lub rozwiązanie IT.

 

Pracuj w Spedimex

Nieustannie się rozwijamy. Pracuje z nami już ponad 800 wykwalifikowanych pracowników, specjalistów w zakresie logistyki, spedycji i biznesu. Razem z nami twórz logistykę jutra.

Skontaktuj się z nami

Spedimex Sp. z o.o.
Sosnowiec 15A | 95-010 Stryków

 

telefon:
+48 42 61 64 100
fax:
+48 42 61 64 109
e-mail:

Zapytaj o ofertę

Wyślij wiadomość, aby uzyskać ofertę dopasowaną do Twojego biznesu

e-mail:
telefon:
+48 42 61 64 248

 

Znajdź najbliższy oddział

Proszę podać swój kod pocztowy

Śledzenie przesyłki Zlecenia on-line Druk zlecenia Opłata drogowa Opłata paliwowa