More
than you can see

Property Forum odbyło się 16 listopada br. w Hotelu Andels w Łodzi. Podczas spotkania omawiano m.in. tematy dotyczące inwestycji komercyjnych, a także zastanawiano się w jaki sposób wykorzystać potencjał inwestycyjny Łodzi. W sesji dedykowanej magazynom udział wzięła Beata Troczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Spedimex.

Centralne położenie miasta na mapie Polski oraz rozwinięta infrastruktura drogowa, to powody dla których region Łodzi jest jedną z najczęściej wybieranych lokalizacji dla nowych magazynów. Szacuje się, że zasoby te w najbliższym roku zwiększą się o 20%.

Dynamiczny rozwój nie pozostaje bez wpływu na lokalny rynek pracy. Dużym problemem branży magazynowo-logistycznej w rejonie łódzkim, podobnie jak w całej Polsce, jest dostępność siły roboczej.

- Jesteśmy najemcą w 12 lokalizacjach w Polsce. W wielu miejscach bardzo trudno o pracowników magazynowych. Na tej liście znajduje się Stryków, ale jeszcze trudniej jest w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie – tłumaczyła Beata Troczyńska.

Dostępność siły roboczej maleje, dlatego najemcy dążą do stworzenia jak najlepszych warunków socjalnych dla pracowników, a jednocześnie do wdrażania automatyki, która częściowo mogłaby przejąć zadania pracowników. 

Uczestnicy dyskusji podkreślali konieczność wdrażania automatycznych rozwiązań już na etapie projektowania powierzchni magazynowej.

- W dobie poszukiwania pracownika firma oczekuje, że magazyny będą bardziej propracownicze, z zapleczem socjalnym, z dobrym oświetleniem i ogrzewaniem. Wszystko, co zapewnia komfort pracy jest niezmiernie ważne - dodała Beata Troczyńska.

Pomimo pojawiających się barier w rozwoju potencjału logistycznego Łodzi, podsumowanie spotkania miało bardzo pozytywny wydźwięk. Region rozwija się dynamicznie, a powierzchni przybywa.

 - W tym kwartale zwiększyliśmy powierzchnię o kolejnych 20 tys. mkw. Wierzę, że tak długo jak utrzyma się obecne tempo rozwoju gospodarczego, dynamika wzrostu rynku magazynowego w Łodzi się nie zmniejszy – przewiduje Beata Troczyńska.

Gospodarzem spotkania była Grupa PTWP SA, wydawca portali PropertyNews.pl oraz PropertyDesign.pl.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://www.propertynews.pl/magazyny/lodz-magazynami-stoi-ale-jest-problem-sily-roboczej,59279.html

Work in Spedimex

We are constantly developing. Currently working with us more than 800 skilled employees, specialists in logistics, freight forwarding and business processes. Together with us create the logistics of tomorrow.

Find nearest branch

Please enter postcode

Tracking e-booking Order form Road surcharge Fuel adjustment